تفاوت و کاربرد NTFS با FAT و FAT۳۲ چیست؟

۲  پاسخ

۴

Fat۳۲ : یک سیستم فایل ۳۲ بیتی است ، می تواند کلاسترهای بیشتری را نسبت به Fat۱۶ آدرس دهی کند . در نتیجه Fat۳۲ می تواند از کلاسترهای کوچکتری برای کارآمدتر کردن سیستم ذخیره سازی ، بهره بگیرد . همچنین بدین مفهوم است که Fat۳۲ می تواند پارتیشنهای بزرگتری را پشتیبانی کند . Fat32 با کلاسترهای ۳۲ بیتی می تواند پارتیشنهایی تا ۸ ترا بایت را پشتیبانی کند .

NTFS مخفف NT File System می باشد . در سیستم فایل fat ، جدول تخصیص فضا ( File Allocation Table ) داشتیم و در اینجا جدول فایل اصلی ( MFT: Master File Table ) داریم . البته MFT بسیار پیچیده تر است . MFT صفات فایل را برای هر فایل ذخیره شده در پارتیشن NTFS ذخیره می کند . ( صفات فایل هر چیزی را که لازم است درباره یک فایل دانست ، توصیف می کند . در NTFS حتی داده های موجود در یک فایل نیز صفت فایل محسوب می شود . اسم ، مکان ، و اطلاعات امنیتی نیز ، از دیگر صفات فایل محسوب می شود )
NTFS در صورت امکان همه صفات فایل را ، شامل داده های فایل ، در MFT ذخیره می کند . ( هر چند در اکثر موارد ، جای کافی برای ذخیره همه صفات در MFT وجود ندارد . در این زمان صفت داده ای به خارج MFT انتقال می یابد . )

NFTS می تواند تعداد کلاسترهای بیشتری را نسبت به Fat۳۲ پشتیبانی کند . در نتیجه ، کلاسترهای NTFS عموما کوچک و برای حفظ فضای دیسک سخت ، کارآمد هستند . یکی دیگر از مزایای NTFS پشتیبانی آن برای مجوزهای فایل و دایرکتوری است . این خصوصیت امنیتی ، اطمینان می دهد که فقط کاربران خاصی به فایلها و دایرکتوری ها ی ویژه دسترسی دارند .

منبع و اصلاعات بیشتر در اینجا

پاسخ داده شده ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۷ akmfad1۸۵۴۲۸
انصراف
۱

NTFS = new technology file system آخرین فایل سیستم مایکروسافت که امنیت بهتری نسبت به FAT۱۶ و FAT۳۲ دارد و اندازه پارتیشن های بزرگتری را پشتیبانی می کند

پاسخ داده شده ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۶ abolfathi۲۱۵
انصراف
انصراف