رمز گذاری روی وایرلس مودم ADSL

۳

من مودم adsl دارم که وایرلس هم داره، مارکشم symphony هستش. میخواستم بدونم چطور میتونم برای وایرلسش رمز بذارم؟
اگه میشه لطفا کامل توضیح بدید
سپاس

معمولا آدرس 1۹۲.1۶۸.1.۱ هست که باید اینترنت اکسپلورر رو باز کنی تو آدرس بار اینو بزنی و و یوزرadminوپسوردadmin هست - hamid - ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۵
انصراف

۶  پاسخ

۱۲

سلام.پشت مودم شما یک آدرس ipهست. اون را در مرورگرتون وارد کنید بعد یوزرنیم و پسوردی را که نوشته شده را وارد کنید تا وارد قسمت تنظیمات مودم شوید. سپس در قسمت Wlan وارد security setting شوید .با گزینه های مختلفی مثل WEP,WPAو,WPA۲. مواجه میشید که بهتره از WPA۲ استفاده کنید.

در ضمن، اگر فقط خودتون با چند دستگاه متعلق به خودتون به این شبکه وصل میشید، بهتره بعد از تنظیم دستگاه هاتون (مثل لپ تاپ، موبایل و غیره) برای استفاده از آن، شبکه تون رو Hidden کنید، و مقدار SSID مودم تون رو هم تغییر بدید. اینطوری، اگر کسی برای Wi-Fi Access Point اسکن کنه، مودم شما رو پیدا نمیکنه. اگر خواستید دستگاه جدیدی را برای اتصال به این مودم تنظیم کنید، باید اون وقت هم SSID مودم و هم کلید WPA۲ را وارد کنید.

این روال تقریبا در مودم های مختلف یکسان هست اما باز اگر جایی از اون را متوجه نشدید تصویر قسمتی که در اون مشکل دارید را بذارید تا دوستان راهنمایی کنند.

پاسخ داده شده ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۵ Alireza_h۱،۲۳۳۲۱۵
همچین جایی رو پیدا نکردم! از گزینه Wireless، گزینه Security رو باز کردم. Network Authentication رو wpa۲ cnlT درسته؟ بعد WPA۲ Preauthentication: disabled درسته؟ WPA Group Rekey Interval: ۰ و RADIUS Server IP Address: 0.0.0.۰ درسته؟ بعد WPA Encryption: AES درسته؟همین باشه؟ TKIP و TKIP + AES هم هست WEP Encryption: disabled هستش. هرکدوم که باید تغیر بدم رو لطفا بگید ممنونم از لطفتون - 009810 - ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
انصراف
۲

شما ابتدا باید به کمک مرورگر وب به تنظیمات مودمتون مراجعه کنید که معمولا با آدرس آی پی پیشفرض مودم، که تقریبا برای اکثر مودمها 1۹۲.1۶۸.1.۱ میباشد و یوزر و پسوردشون هم admin هست در غیر اینصورت به کاتالوگ مودمتون مراجعه کنید.
سپس در بخشی با نام WLAN به قسمت امنیت (Security) مراجعه کنید یا بالعکس (یعنی ابتدا به امنیت سپس به WLAN (بسته به نوع Firmware مودم ها متفاوت میباشد)).
در قسمت Encryption شما میتوانید با انتخاب نوع رمزنگاری یکی از حالات رو انتخاب نمایید که WEP یکی از این حالات و البته قدیمی و دارای امنیت پایین میباشد. سپس رمز مورد نظر خود را تنظیم نمایید.
همچنین در بخش تنظیمات پایه (Basic settings) از بخش WLAN میتوانید در قسمت SSID نام اکسس پوینت (Access Point) همان نامی که به هنگام متصل شدن برای شما نمایان میشود را تنظیم نمایید.
دقت بفرمایید که برای ذخیره دائمی تنظیمات باید تنظیمات را ذخیره و اقدام به ریست مودم خود بفرمایید که به طور معمول با نام Commit & Reboot ویا Save & Reboot شناخته میشود.

پاسخ داده شده ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۵ MVBDX۱۳۹۴
انصراف
۱

دوست عزیز یه سر به دفترچه راهنمای مودمت بزنی خیلی سریع می فهمی باید چکار کنی….تمام توضیحات فوق درسته…فقط به جای این کار ها و گفتگو ها وقتی دفترچه دم دستته چرا نگاش نمی کنی؟

پاسخ داده شده ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۷ foadelmi۸۳۵۱۳
۱
به علت کمبود بودجه مودم یکی از آشنایان به من رسید که دفترچه هم نداشت وگرنه مزاحم نمی شدم! - 009810 - ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
انصراف
۰

با عرض سلام مودم من SMC ۷۹۰۱wbra۲ هستش من وقتی میرم به تنظیمات وایرلس داخل کادر این گزینه ها وجود داره WEP WPA (TKAP) WPA۲ (AES) WPA۲ Mixed اینجا فقط وقتی WEP انتخاب میکنم گزینه رمز گزاری فعال میشه وقتی اون یکی ها رو انتخاب میکنم گزینه خاموش میشه و نمیدونم چطوری میشه رمز گذاشت؟؟ در صورت امکان راهنمایی کنین سپاس

پاسخ داده شده ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۴ pinar1989۱
انصراف
۰

با عرض سلام مودم من SMC ۷۹۰۱wbra۲ هستش من وقتی میرم به تنظیمات وایرلس داخل کادر این گزینه ها وجود داره WEP WPA (TKAP) WPA۲ (AES) WPA۲ Mixed اینجا فقط وقتی WEP انتخاب میکنم گزینه رمز گزاری فعال میشه وقتی اون یکی ها رو انتخاب میکنم گزینه خاموش میشه و نمیدونم چطوری میشه رمز گذاشت؟؟ در صورت امکان راهنمایی کنین سپاس

پاسخ داده شده ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۴ pinar1989۱
انصراف
۰

با سلام من مودمم به PC وصل شده اما مناسفانه Password نداره و در حال حاضر سیستم من به مشگل برخورده و نمی تونم ازش استفاده کنم. الان با Laptop از اینترنت استفاد می کنم و متاسفانه تمام اطراف هم می تونن از اینترنتم استفاده کنند و نمی تونم رمزش رو عوض کنم. حتا کابل ADSL رو به Laptop هم وصل کردم اما نمی تونم وارد تنظیمات مودمم بشم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

پاسخ داده شده ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ rno۱
انصراف
انصراف