تفاوت IP داینامیک و استاتیک چیست؟

۲  پاسخ

۶

Static IP
از اسمش پیداست. IP شما ثابت است و هیچ وقت تغییر نمی کند. معمولا هنگام خرید سرویس های گرانقیمت اینترنت به همراه Bandwidth داده می شود. Static IP را شخصا هم می توانید بخرید.
Dynamic IP
آی پی متغیر است. با هر بار اتصال به شبکه آی پی شما تغییر می کند. مثلا اگر با Dial up به شبکه اینترنت وصل شوید می بینید که در هر بار اتصال به اینترنت IP تغییر می کند. دلیلش هم ساده است. ISP که از آن سرویس اینترنت دارید یک تعداد محدودی IP دارد و لازم نیست برای هر User یک IP ثابت داشته باشد چون آن User همیشه به اینترنت متصل نیست و بنابراین وقتی اتصال خود را از اینترنت قطع می کند می تواند آن آی پی را به فرد دیگری بدهد. برای همین IP های خریداری شده را داخل یک IP Pool قرار می دهند تا در هر بار اتصال User ها ، بشود از آنها استفاده کرد.
آی پی استاتیک باید به صورت دستی روی کلاینت ها تنطیم و set شود و بنابراین تعداد IPها باید با تعداد کلاینت ها برابر باشد. ولی در جاهایی که نیاز است IP و سایر تنظیمات بصورت اتوماتیک روی کلاینت ها ست شود و نیزتعداد IP ها نسبت به کلاینت ها کمتر است از سرویس DHCP استفاده می شود .
بنابراین هر کاربری بروی اینترنت اگر خلافی بکند آی پی آدرس آن ثبت می شود و رد پای آن به جای میماند و از طریق آی پی اینترنت خود , آدرس منزل و مشخصات کامل کاربر نمایان می شود , این موضوع در کشورهای مانند آمریکا به شدت رعایت می شود و با متخلفان , هکرها و سارقان اینترنتی به این صورت شناسایی و مجازات می شوند.

پاسخ داده شده ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹ hamid۶،۲۷۶۷۲۸۷۰
انصراف
۲

دوست من همونطور که از اسمش پیداست ایپی داینامیک یعنی وقتی مودم رو خاموش و روشن کردی ای پی شما عوض بشه(البته در همون رنج ای پی که شرکت isp تعریف میکنه) اما ای پی استاتیک با خاموش و روشن کردن مودم تغییری نمیکنه.شرکت های ارائه دهنده ای پی به کاربرای خانگی مثل من و شما ایپی داینامیک میدند و اتفاقا(البته گفته باشم به نظر من) بهتر هم هست چون ایپی استاتیک قابل هک کردنه(البته هک به وسیله ای پی کار خیلی سختیه) و ضمنا با توجه به وضعیت اینترنتی که ما داریم و وجود ۵ میلیون !! سایت ف***ر شده ، ایپی داینامیک بهتره که بشه راحت عوضش :) کرد و وارد این سایت ها شد.البته راه هایی برای عوض کردن ای پی استاتیک هم هست.
البته ای پی استاتیک رو به شرکت ها هم میدهند چون قراره چندکامپیوتر متصل به هم برای ارتباط داشته باشند و ضمنا جدیدا شرکت های isp برای سرعت های بالا هم ای پی استاتیک میدهند که باز هم سرعت بالا رو به کاربرهای خانگی نمیدند.

۱
بسیار جامع و کامل توضیح دادید، فقط ۵ میلیون سایت ف***ر شده به صورت رسمی اعلام شده در مدت ها قبله! همیشه آمار رسمی مقداری به مراتب کمتر رو نشون میده. 1۰ میلیون سایت به طور غیر رسمی آخرین آماره اونم فکر کنم در سال ۱۳۸۹ - - 009810 - ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
ما که رو هر ۳ تا سایتی که باز میکنیم ۲.۷۵ تاش هیتلر هست…۱۰میلیون هم خیلی کمه نسبت به دید من… وقتی خودشون هیتلرینگ نمیتونن طراحی کنن و میدن دست نوکیا که طراحی کنه براشون دیگه چه انتظاری دارین… - - مرتضی نظری - ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
انصراف
انصراف