مشکل orbit و idm با فایر فاکس و کروم

۳

سلام دوستان
من از Orbit ۴.۱.۰۲ و آخرین نسخه firefox و chrome استفاده میکنم.
در فایر فاکس وقتی میخوام چیزی رو دانلود کنم ،هیچ گزینه ای برای orbit وجود نداره. در حالی که قبلا وقتی میخواستم در فایرفاکس چیزی رو دانلود کنم ،یکی از دو حالت زیر رخ میداد :

alt text

alt text
ولی در کروم چه قبلا و چه الان بعضی از فایل ها رو orbit دانلود میکنه و بعضی رو خوده کروم .

]

در ضمن من هنگام نصب orbit ، فایرفاکس و کروم رو انتخاب کردم :

alt text

دوستان میخواستم این سوال رو به سوالی جامع تبدیل کنم برای همین با اجازه پرسش کننده یکم اون رو تغییر دادم. - - muiacir - ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۳
انصراف

۲  پاسخ

۳

سلام دوستان.
خیلی از دوستان مشکل با نرم افزار های دانلود منیجر به خصوص internet download manager(IDM) در دو مرورگر محبوب فایرفاکس و گوگل کروم دارند که من اینجا به راهکاری برای این مرورگرها اشاره میکنم. (من توضیحاتم رو در مورد idm میدهم اما برای ما بقی نرم افزار مدیریت دانلود هم صدق میکند) (یادتون باشه این پاسخ مربوط به
حل مشکلات idm نیست بلکه همش مربوط به سازگار کردن مرورگر و همچینین دانلود با idm در مروگر هست)
مرورگر فایرفاکس اصولا سازگاری کاملی با idm دارد و به هنگام نصب idm این نرم افزار خودش را سریع با این مرورگر سازگار میکند اما اگر به هر دلیلی مشکلی بود مبنی بر اینکه دانلود در فایرفاکس با idm صورت نمیگرفت یا گزینه های مشخص شده در شکل زیر
alt text
توی منوی راست کلیک در فایرفاکس نبود راهکار های زیر رو پیشنهاد میکنم:
۱- ابتدا وارد نرم افزار idm شوید و روی گزینهoption کلیک کنید و در تب general دقت کنید تیک گزینه mozilla خورده باشد(همانند شکل زیر)
alt text
۲- راهکار دوم اینکه شما دقت کنید آخرین نسخه idm cc روی فایرفاکس شما نصب باشد برای این کار در محیط فایرفاکس به مسیر روبرو بروید: tools—->add-ones حالا در قسمت extension ببینید idm cc روی سیستم شما نصب است یا خیر که در حال حاظر آخرین نسخه اون ورژن ۷.۳.۵ گه البته همیشه همراه با نصب خود idm این extension هم در فایرفاکس نصب میشود و جدا هم میتونید اون رو سرچ و دانلود کنید.
۳-در مورد راهکار سوم باید بگم که شما باید افزونه ای به اسم flashGotرو دانلود کنید که هم خودش یه دانلود منیجر هست و هم برای سازگاری مابقی دانلود منیجرها به کار میرود.
اما در مورد راهکار برای مرورگر محبوب کروم:
idm در نسخه جدیدی تا حدود زیادی خودش رو با کروم سازگار کرده اما هنوز هم کروم بعضی لینک ها رو با منیجر خودش دانلود میکنه اما راهکار اینجاست که شما افزونه downloaderرو برای کروم دانلود و نصب کنید این افزونه از خیلی از دانلود منیجر ها مثل orbit,idm,high download,flashget,getright,internet download accelator و… پشتیبانی میکنه.بعد که نصب کردید بعد مسیر زیر رو طی کنید :
وارد تنظیمات کروم(همون آچاره) بشید و سپس tools—>extension
در صفحه جدید، از لیست افزونه ها بخش گزینه ها یا Options افزونه Downloaders را انتخاب می کنیم.
در بخش تنظیمات، ابتدا از لیست دانلود منجرها، نرم افزار دانلود منجر خود یعنی IDM یا هر نرم افزار دیگری را که مایلید را انتخاب نمایید و گزینه روبروی آن را روی حالت All links only قرار دهید. مثل شکل زیر:
alt text

پس از آن در بخش Integration mode settings، گزینه Use left click to download را انتخاب کنید. سپس در جعبه متن پایین آن با پاک کردن محتوایت خط اول، محتویات فایل متنی که در زیر قرار دادم رو جایگزین آن کنید. دقت کنید متن زیر فقط باید جایگزین خط اول شوند.

.۳gp,.۷z,.aac,.ace,.aif,.arj,.asf,.avi,.bin,.bz۲,.doc,.docx,.exe,.gz,.gzip,.img,.iso,.lzh,.m۴a,.m۴v,.mkv,.mov,.mp۳,.mp۴,.mpa,.mpe,.mpeg,.mpg,.msi,.msu,.ogg,.ogv,.pdf,.plj,.pps,.ppt,.pptx,.qt,.r۰*,.r۱*,.ra,.rar,.rm,.sea,.sit,.sitx,.tar,.tif,.tiff,.wav,.wma,.wmv,.z,.zip,.flv

کار تمومه save رو بزنید و مرورگر رو ری استارت کنید.

پاسخ داده شده ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۳ muiacir۵،۸۹۷۳۱۵۵۸
برای من کاملا پاسخ گو هست. من با ff مشکلی نداشتم ولی کروم رو با این روش کاملا سازگار کردم.شما یه بار دیگه امتحان کنید و ضمنا کررومتون رو به روز بکنید… - - muiacir - ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
انصراف
۰

اگر راه هایی که muiacir گرامی گفتند رو انجام دادید و بازم نشد …

باید برید توی سایت اصلی مرورگرتون (برای نمونه با FireFox برید به http://www.mozilla.org) و از بخش Plugins اسم نرم افزار دانلودتون رو جستجو کنید و Plug-in مربوط بهش رو دانلود و نصب کنید !!! ;)

انصراف
انصراف