برنامه ای برای تبدیل جاوا به apk (فرمت آندروید)

۱  پاسخ

۰

نرم افزاری برای اینکار وجود نداره (به دلیل تفاوتهای فنی بین J۲ME و اندروید) البته اگر منظور شما از جاوا همون J۲ME باشه که نرم افزارهاش با فرمت jar هست، وگرنه برنامه های اندروید هم با زبان جاوا نوشته میشه.

درحال حاضر یکی از راهها برای استفاده از برنامه های J۲ME روی سیستم عامل اندروید استفاده از شبیه ساز آن بر روی اندروید است. مثلا لینک زیر فایل جار شما رو میگیره و فایل APK تحویل میده:
http://www.netmite.com/android/srv/۲.۰/getapk.php
البته مدتیه که درست کار نمیکنه و فایل رو نمیشه دانلود کرد. اگر برای شما کار کرد و فایل APK را دریافت کردید باید شبیه ساز آن را هم از همان سایت به آدرس زیر دریافت کنید:
http://www.netmite.com/android
حالا باید این شبیه ساز را که نامش J۲ME Runner هست در گوشی اندروید نصب کنید و فایل apk که دریافت کرده بودید را با آن اجرا کنید. البته باز هم برای همه فایلها جواب نمیدهد.

اما راه اصولی اینه که تولیدکننده نرم افزار جاوا اون رو برای اندروید هم بنویسه و فایل apk رو منتشر کنه تا بصورت کامل و بدون نیاز به شبیه ساز در همه گوشیهای اندروید اجرا بشه.

پاسخ داده شده ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۸ yaser_xerxes۴۶۲
میشه بفرمایید چطور تا ما هم استغاده کنیم؟ حتی شما وقتی فایل جار رو به گوشی اندرویدی بلوتوث میکنید اصلا قبول نمیکنه و درخواست بلوتوث رو رد میکنه چون فرمت جار رو نمیشناسه. - yaser_xerxes - ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۹
فایلهای jar تو گوشی‌های آندروید اجرا نمیشن. بهترین راه حل استفاده از شبیه ساز j۲me runner‌هست که بالا معرفی کردن. به طور مثال برنامه‌های اکثر بانک‌ها با فرمت jar هستن که تو گوشی‌های آندروید باز نمیشن و در انجمن ایرانی آندروید دیدم که چند تا از این برنامه‌ها رو با همین شبیه‌ساز تو آندروید اجرا کردن. - علیرضا - ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
انصراف
انصراف