چگونه پهنای باند واقعی اینترنت ما مشخص میشود؟

۲

سلام

بعد از مدتها به داناترین برگشتم.

سوال: فرض کنید اینترنت من ۵۱۲ هست(وایمکس)

سرعت دانلود من باید حدود ۶۴ تا ۷۰ باشد.
نکته اینجاست،گفته میشه اینترنت من بین ۶کاربر تقسیم میشه اما سرعت باز کردن صفحات بسیار کم هست(با سه مرورگر امتحان شده)
سایت هایی ک امتحان کردم
پی سی دانلود،مایکروسافت وسافت پدیاست.
سرعت دانلودم در این سایتها به ترتیب 4۲،۴۶ و 3۳ بود.

سرعت را از طریق سایت اسپید تست هم چک کردم عدد ۵۱۲ و ۶۴کیلو بر ثانیه رو نشون میداد.

و اما سوال:
چرا اینترنت صبانت که 1۲۸ هست میتونه با سرعت ۱0۰کیلو (حتی در طول روز) هم دانلود کنه؟
با وجود اشتراک زیاد تر پهنای باند.
کجای این اینترنت ها مشکل داره؟!
شاید این سوال فقط ذهن منو مشغول کرده باشه!!! ;)

پرسیده شده ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۵ arabed۶۶۲۱۶
انصراف

۴  پاسخ

۴

سلام
در جواب دوستمون amirreza باید بگم این اشتباه رو نکن که اگه هرچی سرور سایت از ایران دورتر باشه سایت دیرتر باز میشه (کجا توی اینترنت مسافت مهمه ؟؟).
خب کلا سرعت باز شدن سایت و سرعت دانلود باهم فرق دارن چون برای باز شدن سایت به این عوامل بستگی داره: قدرت سرور سایت ، طراحی سایت ، خود سرویس اینترنت ، مرور گر شما و حتی خود ویندوز شما. اما برای دانلود یک فایل به این عوامل بستگی داره: قدرت سرور ، سرویس اینترنت ، برنامه دانلود.
اما درمورد صبانت اگر منظورتون تفاوت بین ADSL و WiMAX باشه خب این که مسلم هست سرعت ADSL بهتره چون دیگه به قدرت آنتن دهی بستگی نداره و اگه روی خطوط فیبر نوری باشه که فبها ، اما WiMAX تنها در صورتی عالی میشه که قدرت دریافت سینگال در اون منطقه خوب باشه اما تنها مزیت WiMAX ثابت نبودن اون هست.
اما یه پیشنهاد ابتدا اگر آنتی ویروس داری آپدیتش رو دستی کن ، آپدیت ویندوزت رو هم دستی کن و بقیه برنامه ها اگه بخوان استفاده کنن ازت سوال میکنن ، اگه از پروکسی ، فــــیــــلــــر شکن یا پروکسی ســــاکــــس و یا ویــــ پیـــــ ان استفاده میکنی اینم بدون بازهم به سرور انها بستگی داره.

پاسخ داده شده ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۶ texima۱۰۲۵
ممنونم اما سوالم رو نتونستم درست بیان کنم. توی پاسخ اقا امیر رضا تا حدودی اشاره کردم به این مساله مسلمه وایمکس سرعت به مراتب کمتری رو داره ;) - arabed - ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۰
انصراف
۲

سرعت لود و دانلود از یک سایت علاوه بر اینترنت خودت به اون سایت هم بستگی داره، هرچی سرور سایت موردنظر از ایران دورتر باشه سایت برات دیرتر لود می‌شه، یا این‌که طراحی سایت موردنظرت سنگین باشه و عوامل دیگه.
در مورد سرعت دانلود، با توجه به این‌که الان اغلب کاربرها اینترنت پرسرعت دارن، خود سایت‌ها به دلایلی سرعت دانلود رو برای کاربرها محدود می‌کنن، مثلاً شما با اینترنت ۱Mb یا ۱۰Mb از Youtube یک سرعت دانلود می‌گیری!

در مورد صبانت هم به‌نظرم یکی از دلایلی که چنین سرعتی به کاربر می‌دن اینه که چون سرویس‌هاشون خلوت‌تر هست و محدودیت دانلود داره، این امکانُ به کاربر می‌دن با سرعت بیشتری دانلود کنه.

در مورد اینترنت ۵۱۲ خودت هم درسته، سرعت دانلودت پایین هست که البته ممکنه دلیل‌ش یکی از این عوامل باشه:
آنتن‌دهی سرویس وایمکس در منطقه شما خوب نباشه.
برنامه‌هایی به صورت پنهانی در حال دریافت و ارسال اطلاعات باشن.
از فیلــترشکــن یا پــروکسی استفاده کنی.

اگر سرعت دانلود همیشه همین مقدار هست بد نیست با شرکت سرویس‌دهنده وایمکس‌ت هم تماس بگیری و علت رو از اون‌ها جویا بشی.

ممنون بابت پاسختون اما این چیزهارو میدونم این سوال رو از بعد تخصصی پرسیدم وایمکسم فول آنتن هست پروکسی و چیزای دیگه استفاده نمیکنم پورتها رو هم چک کردم برنامه ای زیادی کار انجام نمیده سوال اصلی اینه چرا ۵1۲ ایرانسل که شیرینگش 1به6 هست و شیرینگ مبین نت(مال خودم) ک اون هم ۱به۶ هست یک سرعت دانلود رو ندارن؟ همین امر واسه صبا نت پارس آنلاین و … هم هست - arabed - ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۰
انصراف
۰

سلام دوست عزیز.
1- در مورد مشکل کند باز شدن صفحات مشکل از پینگ هست. من خودم سرویس 256 داشتم با سرعت متوسط دانلود 32 کیلو بایت اما سرعت پینگ ۸0 . اما سرویس ۵۱۲ گرفتم با سرعت دانلود ۶۴ اما پینگ متغیر که بین ۳00 تا ۷0۰ متغیره. پینگ هم که مطمئناً می دونید چیه، سرعت رفت اطلاعات از کامپیوتر شما به سرور سایت و بازگشت آن از سرور سایت. شما می تونید توی تستی که از speedtest.net می گیرید سرعت پینگ رو که اولین تستش هست مشاهده کنید که هر چه پایین تر باشه بهتره.
۲- در مورد تفاوت سرعت بین سرویس دهندگان به رغم یکسان بودن سرویس ها باید گفت که بعضی شرکت ها توی این زمینه رقابت دارن و سرعت بیشتر از مقدار اسمی به مشتریانشون می دن تا اونا رو به سمت خودشون جذب کنن. اما بعضی از شرکت ها همان سرعت اسمی ولی با قیمت شارژ حجمی مناسب رو می دن که مشتری باید بر حسب نیازش دنبال شرکت مورد نظرش بگرده.

پاسخ داده شده ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۱ IT_Learner۱۱
انصراف
۰

دوستان عزیز
ممنون بابت پاسخ هاتون
من کارشناس کامپیوتر هستم
سوالم از باب پینگ و … نیست
قبول دارم سوالم رو بد پرسیدم و تحصیلاتم رو قید نکردم،عذر میخام

از باب تقسیمات بیتی و کودینگ و اینکودینگ ISP ها بیشتر مد نظرم هست.

پاسخ داده شده ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ arabed۶۶۲۱۶
انصراف
انصراف