چرا پرسش‌های تکراری در داناترین بسته می‌شوند؟

۲

چرا وقتی یک پرسش تکراری در داناترین پرسیده میشه، به علت “تکراری بودن” بسته میشه؟ ارسال پرسش تکراری چه عیبی داره؟

پرسیده شده ۱۱:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۳ hamed۳،۳۳۸۹۴۸۸۷
انصراف

۳  پاسخ

۳

مهمترین ایراد از بین بردن تمرکز روی یک سوال و پاسخهای مرتبطه چرا که کاربرد اصلی این سایت بیش از جواب به سوالهای فعلی جواب به سوالهای آتی است که با استفاده از جستجو به دست میاد و با ایجاد تمرکز این قابلیت تقویت می شه. به علاوه این خطر وجود داره که عده ای به صرف امتیاز به دست آوردن و مدال به دست آوردن اقدام به پاسخ دادن به سوالهای تکراری با جوابهای کم کیفیت یا تکراری بکنند.

پاسخ داده شده ۱۲:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۳ keyvan۱،۹۴۷۱۴۲۹
انصراف
۱

دلیلی وجود نداره که کاربران زمان خود را صرف جواب دادن دوباره به سوالات پاسخ گرفته کنند، سوالات تکراری بر خلاف قوانین و به نوعی استفاده نابه‌جا از سایت است اما نظرم به حذف نشدن این سوالات تکراری است چرا که هر سوال کلمات کلیدی خاصی داره که شاید کاربری با جستجو راحت‌تر به اون برسه

پاسخ داده شده ۰۳:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۴ egza۴،۳۴۳۱۵۶۷
انصراف
۰

وقتی یک پرسش تکراری پرسیده می‌شود احتمالاً پاسخ‌ها به آن هم تکراری خواهند بود. در مواردی که پرسش مشابهی قبلاً پرسیده شده و جواب گرفته باشد، این هم تلف کردن وقت کاربران هست هم برای کسانی که می‌خواهند به پاسخ سوال برسند چون ممکنه بعد از جستجو به چند سوال مشابه برسند که هنوز جواب قطعی نگرفتند در حالی سوال‌های مشابه اونها قبلاً پرسیده شده و جواب نهایی هم گرفتند، هم برای کسانی که می‌خواهند به سوال‌ها جواب بدن چون باید زمان صرف پاسخ‌های تکراری بکنند.

از طرفی پرسش و پاسخ‌های تکراری باعث افزوده شدن محتوای غیرمفید می‌شوند. بهتر هست هر سوالی که قبلاً مشابهش پرسیده شده بسته بشه ولی در عین حال لینک به سوال پرسیده شده هم به عنوان کامنت قرار بگیره تا کسانی که بعداً با جستجو به یک سوال می‌رسند متوجه بشوند که برای گرفتن جواب به کجا باید مراجعه کنند. همچنین سیاست سایت این هست که با توجه به اینکه در هر سوال، در بخش سمت راست سوالات مرتبط هم نمایش داده میشه، مدیران با ویرایش تگ‌های سوال‌های تکراری کمک کنند که سوالات مرتبط با اونها راحت تر پیدا بشوند.

پاسخ داده شده ۱۳:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۵ hamed۳،۳۳۸۹۴۸۸۷
انصراف
انصراف