نوشتن فرمول در یک ستون

۰

سلام
من یک لیست دارم که در آن ستون هایی به شرح زیر دارم
user نام کاربران
count تعداد دفعات پاسخگویی به سوالات
در این لیست در اصل میخواهم هر کاربری که به سوالی پاسخ داد تعداد پاسخ هایی که تا به حال داده +۱ کنم و در رکورد جدید ثبت کنم
یعنی بگم هر جا که مثلا ستون user=X هست(X نام کاربر) ستون countش رو +۱ کن
حالا سوالم این هست:
چه جوری می شه این فرمول رو نوشت لطفا اگه کسی بلد هست با جزئیات بگه ممنون می شم

پرسیده شده ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۲ akram۶۳
انصراف

۲  پاسخ

۱

من گردش کار را ساختم و تصویرش را در لینک زیر گذاشتم. امیدوارم بتونید ازش استفاده کنید.

https://skydrive.live.com/redir.aspx?cid=2۲۹۷ddee۱5۵cacf۰&resid=2۲۹۷DDEE۱5۵CACF۰!۱۶۷&parid=2۲۹۷DDEE۱5۵CACF۰!۱3۳&authkey=!AGFm۶IMBY۶LEHKM

منطق استفاده شده در گردش کار را توضیح می دهم. قبلا فرض کرده بودیم لیست “سوالات” و لیست “شمارش” داریم. این گردش کار بر روی لیست سوالات قرار می گیرد. و منطق آن به شرح ذیل است.

۱- چون سوالات قبلا تعریف می شوند و کاربر پاسخ دهنده در واقع یک سوال را ویرایش و به آن پاسخ می دهد. لذا اجرای گردش کار بایستی بر روی update فعال شود.

۲- چون گردش کار بر روی به روز رسانی تنظمی شده است لذا به محض درج پاسخ توسط کاربر، گردش کار شروع می شود. در تصویر ارایه شده من وارد جزئیات نشده ام. در دنیای واقعی قطعا شما باید ابتدا بررسی کنید که اصلا پاسخی توسط کاربر داده شده یا فقط سوال را باز و ذخیره کرده است.

۳- نام کاربر تغییر دهنده را از روی رکورد جاری بر می داریم و از روی لیست “شمارش” تعداد پاسخ هایی که کاربر تغییر دهنده رکورد جاری داده است را lookup می کنیم و به آن یک واحد اضافه می کنیم . نتیجه در یک متغیر گردش کار نگه داری می شود که در تصویر فوق “calc” نام گرفته است.

۴- باز مجدد یادآوری می کنم که در دنیای واقعی شما باید ابتدا بررسی کنید که اصلا کاربر جاری تا کنون پاسخی داده است یا خیر. بسته به نتیجه این سوال باید در گام بعد رکورد در لیست “شمارش” درج و یا به روز رسانی کنید. من فرض کردم که قبلا کاربر جاری در لیست “شمارش” وجود دارد. لذا به تعداد پاسخ های وی یک واحد اضافه کردم.

۵- سپس مجددا رکورد معادل کاربر جاری را در لیست “شمارش” lookup کرده و ستون تعداد پاسخ را به به مقدار متغیر calc به روزرسانی شده است.

پی نوشت: در خصوص استفاده از step به طور کلی step در تعریف گردش کار صرفا جنبه دسته بندی فعالیت ها و ارایه توضیحات را دارد و استفاده یا عدم استفاده از آن تاثیر در روند اجرای گردش کار نخواهد داشت.

یک دنیا ممنون از پاسختون من تازه دارم با WorkFlow آشنا می شم و متاسفانه یه کم گیج زدم می شه یه کم بیشتر توضیح بدید چون اینیکه شما لطف کردید گذاشتید را انجام دادم اما زمانی که یک آیتم جدید ثبت می کنم در فیلد مربوط به ورک فلو خطای ​ Error Occurred را می دهد اگر مشخص کنید که هر لیست چه ستونهایی دارد و چرا از Step استفاده کردید واقعا ممنونتون میشم با تشکر فراوان از شما - - akram - ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۵
انصراف
۰

به دلیل اینکه سوال شما خیلی واضح مطرح نشده بود. من فرض می کنم که شما یک لیست دارید که در آن سوالات مطرح شده اند. یک لیست دیگر دارید که در آن ستونهای “کاربر” و “تعداد پاسخ” قرار دارد. و می خواهید هر گاه کاربری در لیست سوالات به یک سوال پاسخ داد شما به ستون “تعداد پاسخ” در لیست دوم یکی اضافه کنید.

این کار را از طریق نوشتن یک workflow در SharePoint designer به راحتی می توانید انجام دهید. کافی است روی لیست سوالات یک workflow تعریف کنید که در مواقع به روز رسانی رکورد فراخوانی شود و بدون گذاشتن شرط گردش کار را شروع کنید. و در گردش کار کاربر جاری را دریافت کرده در لیست دوم find کنید و ستون تعداد پاسخ را یکی اضافه کنید.

اگر در نوشتن گردش کار به مشکل برخورد کردید سوال خود را به صورت واضح مطرح کنید.

پاسخ داده شده ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۴ Mehdi۳۰۱۶
خیلی ممنون سوالم تقریبا همینی بود که فرمودید انجام میدم اگه نشد باز مزاحمتون می شم - akram - ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۴
آقای Mehdi من workFlow رو نوشتم اما فکر کنم خیلی اشتباه نوشتم چون کار نمی کنه البته منظورم من با فرض شما کمی فرق میکنه که الان که فکر می کنم می بینم فرض شما خیلی منطقی تر هست من هر دو حالت را امتحان کردم اما انجام نشد که نشد می شه بشتر راهنمایی کنید اینم تصویر workFlowیی که نوشتم http://akram6۶.persiangig.com/image/increaseNumber.png - - akram - ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۴
انصراف
انصراف