سوال در مورد جیل بریک گوشی های apple

۰

سلام دوستان

۱-میخواستم بدونم که آیا همه دستگاه های اپلی رو میشه جیل بریک کرد؟

۲-اگه جیل بریک کنم آیا برنامه های قبلیم از بین میره؟

۳-و بعد از جیل بریک ممکنه مشکلی برای گوشی بوجود بیاد؟

۴- و دیگه اینکه اگه اینکار رو انجام بدم و پشیمون بشم آیا میشه دوباره به حالت قبلش برگردوند یا نه؟

ممنون

انصراف

۱  پاسخ

۳

۱-آیا جیلبریک به دستگاه آسیب می زند و یا از کارایی دستگاه می کاهد؟

جواب: خیر. جیلبریک کردن دستگاه و حتی نصب برنامه های کرک شده به دستگاه هیچ آسیبی نمی رسانند حتی این شایعه که جیلبریک دستگاه را کند می کند و یا میزان شارژ باتری را کاهش میدهد کاملا اشتباه است و همانطور که گفته شد جیلبریک به خودی خود به دستگاه آسیب نمی رساند و حتی از کارایی دستگاه نیز نمی کاهد. فقط ممکن است بعضی از برنامه های جیلبریکی (برنامه هایی که فقط از راه سیدیا نصب میشوند) آنهم بدلیل عدم توجه خود کاربر به نوع سازگاری برنامه جیلبریکی با نوع دستگاهش موجب پایین آمدن کارایی شود. برای مثال کاربران برنامه هایی که با فیرم ویر دستگاه و حتی با نوع دستگاهشان سازگاری ندارد را می خواهند از راه سیدیا نصب کنند که همین امر موجب پایین آمدن کارایی می شود. که در این جور مواقع با ریستور دستگاه به حالت اول باز میگردد.

۲-آیا با جیلبریک راه برای دزدیده شدن اطلاعات و یا ویروسی شدن دستگاه باز میشود؟

جواب: خیر. بدلیل نوع کرنل و توابع iOS و نیز نوع استفاده از منابع سخت افزاری٬امکان ویروسی شدن و یا دزدیده شدن اطلاعات دستگاه نیست. فقط در بعضی مواقع کاربران راه هایی مثل SSH را با برنامه هایی مثل OpenSSH برای ورود به کرنل باز می کنند و فراموش می کنند که پسورد را تغییر دهند. البته این کار ها بدلیل وجود تخصص از طرف کاربران عادی انجام نمی شود پس اگر این گونه برنامه ها که با روت دستگاه شما در ارتباط هستند را دستکاری نکنید مشکلی شما را تهدید نمی کند.

۳-سیدیا چیست و چرا بعد از جیلبریک برنامه سیدیا نصب می شود؟

جواب: همانطور که می دانید اپل برای پذیرفتن برنامه ها و عرضه و انتشار آنها یکسری سخت گیری ها و محدودیت هایی دارد با جیلبریک و باز شدن دسترسی به فایل های سیستمی باید برنامه ای باشد که ارتباط شما را با فایل های سیستمی برقرار کند این برنامه سیدیاست. با وجود برنامه سیدیا می توانید برنامه ها٬ تم ها و هرگونه فایلهایی اجرایی حتی روی روت سیستم عامل نصب و اجرا کنید.

۴-آیا با جبلبریک دستگاه از گارانتی خارج میشود؟

جواب: خیر.جیلبریک نرم افزاری است و بدلیل قابل برگشت بودن جیلبریک یعنی با ریستور کردن مجدد فیرم ویر٬ دستگاه به حالت اول و دست نخورده باز میگردد بنابراین جیلبریک دستگاه را از گارنتی خارج نمی کند.

۵-آیا می شود بعد از جیلبریک دستگاه را به حالت قبل از جیلبریک بازگردانند؟

جواب: بله فقط کافیست دستگاه را به آخرین نسخه فیرم ویر منتشر شده اپل برای آن دستگاه ریستور کنید.

۶-آیا بعد از جیلبرک برنامه های دستگاه از بین میروند؟

جواب:خیر.

۷-آیا در حال حاضر همه دستگاه های اپل جیلبرک میشوند؟
جواب:بله.در حال حاضر آخرین مدل اپل(۴s) را میتوان جیلبرک کرد

۸-آیا بعد از جیلبرک فقط میتوان از برنامه های کرک شده استفاده کرد؟
جواب:خیر.شما میتوانید از برنامه های ارجینال هم استفاده کنید حتی میتواندی با اکانت خود از آیتونز دانلود کنید

۹-آیا جیلبریک قانونی است؟

جواب: در سال ۲۰۱۰ کنگره آمریکا جیلبریک دستگاه های iOS اپل را قانونی اعلام کرد یعنی در خود آمریکا هم جیلبریک کردن جرم نیست.

منبع:applestan.com

دوست عزیز پاسخ شما رو یکمی :) با اطلاعات خودم ویرایش کردم و به عنوان پاسخ برتر انتخاب کردم. - muiacir - ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
انصراف
انصراف