مشکل در اجرای بازی "انگری بردز"

۰

درووود به همه ی دوستان گل داناترین !
راستش من بازی angry birds Spaceنسخه ی جدیدشو رو از دوتا سایت مختلف دانلود کردم یکی که اصلا patch بازیش کار نمیکرد یکی دیگه رو patch کرد اما وقتی میخوام بازی رو شروع کنم میگه : “Open GL is not supported”
شما میدونید این open gl چی هستش و چطوری میشه مشکل منو حل کرد ! ؟ اینم ارورش:

Opengl ۲.۰ Renderer Not Supported! Reason: Opengl ۲.۰ Is Not Supported. Opengl ۱.۴ Renderer Not Sup
ported. Reason: Opengl ۱.۳ Is Not Supported

۱
مشکل از درایور کارت گرافیک شماست. باید درایور به روز و مناسب کارت گرافیک خودتون رو نصب کنید تا مشکل حل بشه. لطفا مدل کارت گرافیکتون رو هم ذکر کنید. - - 2hamed - ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۴
نه بابا سیدی شو بگذار دوباره درایور نصب کن اگرهم چیزی دیگه ای داخل سیدی هست نصب کن درست میشه - sweat - ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۴
انصراف

۱  پاسخ

۲

این مشکل از ناسازگاری نسخه اخیر بازی پرندگان خشمگین با درایور برخی از کارت‌های گرافیک که عموما ساخت Nvidia هستند، ناشی شده است.

برای رفع این مشکل دو راه‌حل وجود دارد.

راه اول این است که درایور کارت گرافیک خـود را به‌روز کنیـد. این درایورها می‌توانند با برخی از بازی‌ها و نرم‌افزارهای گرافیکی دیگر نیز مشکل داشته باشند و به همین دلیل بیشتر درایورهای ایراد دار به‌روزرسانی شده‌اند اما نه همـه آن‌ها.

اگر به‌روزرسانی کارت گرافیک از طریق Device Manager امکان پذیر نبود، به طور مستقیم به سایت سازنده کارت گرافیک مراجعه کرده و درایور مناسب و به‌روز آن را دانلود و نصب کنید.

اما راه‌حل دوم این است که از نسخه به‌روزرسانی شده و جدید بازی پرندگان خشمگین استفاده کنید.

شرکت Rovio سازنده بازی پرندگان خشمگین، نسخه اخیر را طوری به روز کرده است که با این نوع درایورها مشکلی نداشته باشد. دقت داشته باشید که برای نصب نسخه صحیح، ابتدا نسخه قدیمی را به طور کامل از روی رایانه خود Uninstall یا حذف نمایید.

دست آخر اگر از ویندوز هفت استفاده می‌کنید، قبل از نصب بازی، روی فایل اجرایی نصب راست کلیک کرده و از منوی Properties، سربرگ Compatibility را انتخاب کنید. سپس تیک اجرا در سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر مانند سیستم‌عامل ویندوز XP را فعال کنید.

برای اجرای فایـل اجرایی بازی، نیـازی به انجـام این کار نیسـت و این کار باید تنها بـرای نصـب بازی انجـام شـود. سعی کنیـد نسخـه به‌روز شـده را از سایتـی معتبر دریافت و نصب کنید و از این که نسخـه دریافت شده آخرین نسخه از بازی است، اطمینان حاصل نمایید.

ضمنا برای این که بدونی OpenGL چیه به این سوال مراجعه کن :

OpenGL چیست؟

انصراف
انصراف