وارد کردن اطلاعات با درصد یا پیکسل؟

۲

سلام
وقتی کد html میزنیم ، باید اطلاعاتی مـثل طول و عرض و چیزهایی شبیه این رو به پیکسل وارد کنیم یا درصد؟
از این جهت میپرسم چون میخوام بدونم به چه طریقی وارد کنم تا وقتی صفحه minimize میشه، جای همه چیز روی صفحه از جمله divها و… بهم نریزه؟

پرسیده شده ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹ Neda۵۵۱۴
انصراف

۱  پاسخ

۲

بستگی به طراحی ات داره، مثلا اگر میخوای سربرگ (header) تو همه نمایشگر ها کل عرض رو بگیره از درصد استفاده میکنی ولی اگر بخوای سربرگت همیشه ۹۰۰ پیکسل اندازه اش باشه و وسط چین بشه، از پیکسل استفاده میکنی.

وقتی با درصد کار میکنی اندازه ها نسبی میشن، مثلا: میگی این باکس ۳۰٪ از عرض محاطش رو بگیره و دیگری ۷۰٪ از عرض محاطش رو. اینطوری اگر محاط (احاطه کننده) این دو که خودش یک المان (باکس) دیگه است، عرضش ۲۰۰ پیکسل باشه به اولی ۶۰ پیکسل و به دومی ۱۴۰ پیکسل میرسه.

وقتی با پیکسل کار میکنی در واقع داری از مرورگر محترمانه درخواست میکنی که اندازه المان (باکس) ها، اندازه ای باشه که تعیین میکنی. و با عوض شدن اندازه تصویر، المان ها تغییری نکنن. که در اغلب موارد مرورگر به این درخواست شما احترام نمیذاره و باید با استفاده از قوانین css متوسل به زور شی.

در مورد قسمت آخر سؤالت هم که پرسیدی وقتی minimize میشه جای همه چی روی صفحه بهم نریزه، باید بگم که وقتی minimize میکنی کلا دیگه پنجره مرورگر رو نمیتونی ببینی بنابراین لازم نیست نگران چیزی باشی. ولی اگر منظورت کوچک شدن تصویر باشه، یک سری تکنیک ها هست که به Responsive Design معروف هستن، در ساده ترین حالت میان برای اندازه تصویر های متفاوت ( مثل موبایل عمودی، موبایل افقی، تبلت و Desktop) قوانین css جداگانه مینویسن، و تقریبا مبحث پیشرفته ای هست شما فعلا میتونی با همون درصدی کار کردن سر و کله بزنی تا با یک تقریبی به چیزی که میخوای برسی.

پاسخ داده شده ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰ Alireza۴۶۱۱
انصراف
انصراف