آنروت کردن اچ تی سی ۸۱۶

۰

سلام من یه گوشی اچ تی سی دیزایر ۸۱۶ دارم که روتش کردم وحالا میخام آنروتش کنم که بعدش گوشیو آپدیتش کنم وپیش هر تعمیر کاری بردم نتونستن آنروتش کنن لطفا کمکم کنید که چجوری میشه آنروتش کرد.اگه هم بدون روت کردن میشه آپدیت کرد کمکم کنید .

انصراف

۱  پاسخ

۰
unroot کردن گوشی ممکنه باعث بشه که کل اطلاعات گوشی پاک بشه، قبل از انجام هر کاری دقیقا مطمئن باش که داری چیکار می‌کنی، و من متاسفانه نمی‌تونم مسئولیت چیزی رو به عهده بگیرم.

یه نکته قبل از جواب به سوال‌ت اینه که آپدیت گوشی‌های اندرویدی به دو صورت کلی می‌تونه انجام بشه. یکی‌ش اینه که بری توی منوی مربوطه و بزنی که دانلود و آپدیت بکنه، که به این می‌گن آپدیت OTA یا همون Over The Air. حالت دوم اینه که imgهای مربوطه به ورژن اندروید، مدل دستگاه و … رو از سایت‌های مرتبط به خودشون دانلود بکنی و دستی آپدیت (یا همون فلش) بکنی.

روت بودن موبایل در حالت کلی هیچ تناقضی با هیچ‌کدوم از این دو تا حالت نداره. یعنی می‌شه که گوشی روت باشه و OTA رو نصب بکنی. و یا اینکه گوشی روت نشده باشه و کرنل و botloader و system و … رو Flash بکنی روی دستگاه‌ت. که این دومی همیشه تمام محتویات گوشی رو پاک می‌کنه. بکاپ گرفتن توی حالت دوم خیلی حیاتی‌ه، توی حالت اول برای احتیاط‌ه.

۱) به‌صورت کلی، برای آن‌روت کردن گوشی باید که bootloaderت unlock باشه. که اگه بعد از اینکه گوشی رو روت کردی، این بوت‌لودر رو lock نکرده باشی خب هنوز آن‌لاک‌ه. unlock کردن bootloader همیشه کل اطلاعات روی گوشی رو پاک می‌کنه
۲) اگه ROM اوریجینال روش نباشه، به این معنی که اگه قبلا چیز دیگه‌ای روش نصب کردی یا تغییرات در سطح سیستم و کرنل دادی، باید ایمج‌های stock رو فلش بکنی
۳) اگه Costume Recovery (مثل TWRP و …) نصب کردی باید Stock Recovery رو مجددا فلش بکنی

یه سری نرم‌افزار هستن که همه این‌کارها رو با یکی دو تا کلیک انجام می‌دن. ولی همیشه بهتره که همه کارها رو خودت دستی بکنی (اگه واقعا مطمئن باشی داری چی‌کار می‌کنی). که مشخصا برای این کار به یه نرم‌افزاری از SDK اندروید نیاز داری به اسم fastboot. با یه سرچ ساده به راحتی می‌تونی اینو از خود گوگل دانلود بکنی.

در کل بهترین سورسی که می‌تونی بهش مراجعه بکنی که از همه جنبه‌ها بررسی و تست شده باشه و احتمال مشکل و خطا به کمترین حالت برسه سایت forum.xda-developers.comئه. مدل گوشی‌ت رو پیدا کن و دستورالعمل‌هاشو انجام بده. به هر چیزی که نوشته شده دقت کن، قطعا به یک دلیل مهمی نوشته شده.

باز هم تاکید می‌کنم که اگه بدونی داری چی‌کار می‌کنی خیلی ساده‌س، وگرنه ممکنه به گوشی یا اطلاعات روش آسیب بخوره.

پاسخ داده شده ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ pestilencia۳،۹۸۰۴۱۳
انصراف
انصراف