چه برنامه‌ای در حال دانلود یا آپلود هست

۹

وقتی به اینترنت وصل هستم، گاهی پیش می‌آد بدون اینکه من کاری کنم، برنامه‌ای در حال دانلود یا آپلود هست، با اینکه از فایروال کومودو استفاده می‌کنم نمی‌تونم بفهمم که الان دقیقا چه برنامه‌ای داره به اینترنت وصل می‌شه. چطور می‌تونم متوجه این بشم؟ نرم‌افزار ساده‌ای وجود داره که دقیقا نشون بده؟

پرسیده شده ۰۶:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۶ hashak۴۴۷۴۲۳
انصراف

۵  پاسخ

۴

یک نگاه هم به اینجا بنداز http://afshar.wordpress.com/200۹/1۲/۰۱/%DA%۸۶%D۹%۸۷-%D۸%A۸%D۸%B۱%D۹%۸۶%D۸%A۷%D۹%۸۵%D۹%۸۷-%D۸%A۷%DB%۸C-%D۸%AF%D۸%A۷%D۸%B۱%D۸%AF-%D۸%A۷%D۸%B۲-%D۸%A۷%DB%۸C%D۹%۸۶%D۸%AA%D۸%B۱%D۹%۸۶%D۸%AA-%D۸%A۷%D۸%B۳%D۸%AA%D۹%۸۱%D۸%A۷%D۸%AF%D۹%۸۷-%D۹%۸۵%DB%۸C/

پاسخ داده شده ۱۴:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۶ jadijadi۲،۶۵۴۵۱۵
انصراف
۳

اگر در خانه یا حتی محل کار خود یک شبکه داشته باشید که به اینترنت متصل باشد و یا حتی شبکه هم نداشته باشید، بلکه فقط به اینترنت متصل باشید، احتمالاً گاهی اوقات دیده‌اید که چراغ‌های مودم ADSL شما همینطور دارد چشمک می‌زند (یعنی دانلود یا آپلود دارید) در حالی که شما هیچ کاری با اینترنت ندارید!!

احتمالاً به کامپیوترهای دیگر شبکه شک می‌کنید و شاید وقتی به سوئیچ نگاه می‌کنید، می‌بینید چراغ مربوط به هیچ گره‌ای (Node) خاموش و روشن نمی‌شود! و یا حتی احتمال می‌دهید که یک نفر از طریق وایرلس دارد از بیرون منزل یا محل کار شما، از اینترنت شما استفاده می‌کند، اما اکسس پوینت هم چشمک نمی‌زند!

پس چه کسی در حال استفاده از اینترنت است؟

احتمال می‌دهید که یک برنامه (مثلاً شاید آنتی‌ویروس) در حال آپدیت کردن خود است، اما واقعاً کدام برنامه؟

به هر حال، اگر می‌خواهید یک نظارت دقیق روی شبکه خود داشته باشید، مایکروسافت یکی از بهترین نرم افزارها را در این زمینه ارائه کرده است:

Microsoft Network Monitor
alt text

اگر به تصویر بالا دقت کنید می‌توانید متوجه شوید چه موارد ارزشمندی می‌تواند کشف شود! چه برنامه‌ای در چه لحظه‌ای به کجا درخواست داده است و یا کدام کامپیوتر الان از طریق کامپیوتر شما به اینترنت متصل است.

برای استفاده از برنامه، در بالای پنجره روی New capture کلیک کنید و سپس روی دکمه Start کلیک کنید.

دقت کنید که این برنامه تنها زمانی می‌تواند کامپیوترهای دیگر را نیز کپچر کند که شما درگاه (gateway) ورود آن‌ها به اینترنت باشید. پس اگر کامپیوترها و دیوایس‌های دیگر شما مستقیماً به مودم متصل‌اند و از اینترنت استفاده می‌کنند، طبیعتاً این برنامه به آن‌ها دسترسی ندارد. (البته برخی مودم‌ها در کنترل پنل خود، دیوایس‌هایی که هم اکنون در حال استفاده از اینترنت هستند را لیست می‌کنند که می‌توانید از آن استفاده کنید)

اما در هر صورت، برای نظارت بر دانلود برنامه‌های سیستم عاملتان این برنامه مفید است. (اینکه می‌گفتند بابیلون گاهی اوقات به سرورهایی متصل می‌شود که اسرائیلی هستند را می‌شود تست کرد.

برای دانلود Microsoft Network Monitor از طریق لینک زیر به سایت مایکروسافت مراجعه کنید:

Download Microsoft Network Monitor

اکثر شما مثل بنده از ویندوز ۳۲ بیتی استفاده می‌کنید، پس در صفحه بالا، NM۳۴_x۸۶.exe را دانلود کنید.

منبع : آفتابگردان

انصراف
۱

دوستمون امیدجان گفتند که Kasper sky فایروال دکمه برای نشان دادن این برنامه ها داره. ولی نود۳۲ هم چنین قابلیت داره که یه لیست داره و با دو دسته یکی فایل های سیستمی در حال اجرا و یکی برنامه های اینترنتی در حال اجرا که مقدار کل (ارسال و دریافت) کنونی را نشون میده. برنامه های قبلی که دوستان گفتند خیلی عالیه.

پاسخ داده شده ۰۷:۲۵ - ۱۳۸۹/۱۱/۲۳ ehsan78mp۳۲۷۱۲۱۷
انصراف
۱

من از auslogics task manager استفاده میکنم خودش پروسس های باز و میزان اینترنتی که استفاده میکنن و اینا رو نشون میده …

پاسخ داده شده ۰۵:۱۴ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۷ gamaff۱۱۲
انصراف
۱

من از دیوار آتش کسپرسکی استفاده میکنم و خودش دکمه ای داره که نشون میده همان موقع کدام برنامه ها دارند به اینترنت تبادل اطلاعات میکنند و میتونم همان جا جلو شون را بگیرم یا از قبل جلو ارتباط نرم افزار ها را به اینترنت بسته باشم و از آنجائیکه دیوار آتش کومودور شما هم بسیار قویست بعید میدانم این امکان را نداشته باشه بنابراین توصیه میکنم نخست یک کمی با امکانات این فایروال جستجو کنید شاید داشت و نیازی به چیز دیگه نداشتی. موفق باشی 

پاسخ داده شده ۰۶:۱۵ - ۱۳۸۹/۱۱/۲۱ امید۲۱۲
انصراف
انصراف