یک کامپیوتری خانگی چقدر برق مصرف می کند؟

۷

با سلام

این روزها با هدفمند کردن رایانه ها این سوال به ذهن همه می رسد که یک کامپیوتر خانگی دقیقا چقدر برق مصرف می کند مثلا اگر یک کامپیوتر دارای پاور ۳0۰ w باشد آیا دقیقا ۳0۰ وات برق مصرف میکند یا اینکه باید میزان مصرف کلیه قطعات را یک به یک محاسبه کنیم؟ اگر کسی اطلاعات دقیقی داره به طور فرض میزان مصرف یک کامپیوتر (همراه با مانیتور) را محاسبه و بیان کند?

انصراف

۴  پاسخ

۸

میتوانید از نرم افزاری محاسبه توان مصرفی کامپیوتر که شرکت Green روی سایتش گذاشته استفاده کنید

لینک

پاسخ داده شده ۰۱:۵۲ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۵ razavi2۵۱۷۲۱۲
این نرم افزار برای انتخاب پاوره و ولتاژ های موجود در دیتابیسش زیاد دقیق نیست.همچنین خیلی کم پیش می آید یک قطعه با ولتاژحقیقی خود مدت زمان زیادی کار کند پس میزان برق مصرفی سیستم بیشتر به کارکرد کاربر بستگی دارد. - yeketaz - ۰۵:۱۲ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
انصراف
۶

سیستم خانگی معمولا خودش به تنهایی بین ۵0 تا 300 وات بر ساعت برق مصرف میکنه. یک مانیتور معمولی حدود ۸0 وات و یک ال سی دی ۱۹ اینچی هم یک چیزی حدود نزدیک ۲0 - ۳۰ وات مصرف می کنه در ساعت.
کلا اینکه از کامپیتورتون چه قدر کار بکشید یا اینکه چه قدر قدیمی یا جدیده هم در مصرف برقش تاثیر میگذاره. در نتیجه حساب کردن مصرف برق برای کامپیوترها کار راحتی نیست.

پاسخ داده شده ۱۲:۳۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۴ amirpouya۶۰۹۱۱۱
اگه مانیتور خاموش باشه و قطعات سیستم هم به روز ترین قطعات باشه مصرفش تقریبا چقدره؟ - xcal - ۰۰:۰۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۵
انصراف
۱

معمولأ به پاور کامپیوتر مربوطه حداقل میتونه ۵0وات بر ساعت باشه تا حد اکثر۳۶۰وات بر ساعت باشه.بعدش به تعداد قطعات داخل کامپیور مربوطه مثلأ اگر TV cardیا مودم dial up خودش اضافی مصرف میکنه…..بعد به جدید یا قدیمی بودن کامپیوتر مربوطه….بعد میزان کارش هم بستگی داره….یکی دیگه از مهم ترین هاش دمای کیس کامپیوتر هست…که توی کامپیوتر های جدید با فن های زیاد جبران شده ولی کامپیوترهای قدیمی تهویه ی ضعیفی دارن…..نکات ریز مثل گرد و خاک هم میتونه موجب زاد شدن مصرف بشه….

پاسخ داده شده ۰۱:۵۹ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۵ soroushs24۴۱۳
انصراف
۰

اگر میشه تفاوته برق مصرفی مانیتور های ال سی دی رو با مانیتور های معمولی بگید . اگه به صورته درصد هم بگید خیلی خوب میشه که مانیتور های ال سی دی چند در صد ال سی دی برق مصرف میکنند . با تشکر .

پاسخ داده شده ۰۵:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷ aliehsas۱۱
انصراف
انصراف