قفل کردن اکسل

۰

توی یک سیستم سازمانی فایل اکسلی رو طراحی کردم که با اون محاسبات انجام می شه اما چون آدم های ناشی هم ازش استفاده می کنن خیلی پیش میاد که ترکیب اکسل رو به هم می ریزن و محاسبات نتیجه درست رو نمیده؛ می خواستم ببینم می شه کاری کرد که کل فایل اکسل قفل بشه و فقط توانایی وارد کردن عدد رو داشته باشه؟

یا بهتر از اون آیا می شه اکسل رو به فایل اجرایی (exe) تبدیل کرد؟

پرسیده شده ۲۳:۳۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷ khak313۵۰۱۱۱۰۳۰
انصراف

۲  پاسخ

۲

من تو سیستمم اکسل 2010 دارم فکر کنم برای اکسل 200۷ هم مثل ۲0۱۰ باشه ا برای قفل کردن سلولهای مرد نظرتان می تونی مراحل زیر را انجام بدی ابتدا همه سلولها را انتخاب کن (می تونی با کلیلک بر روی سلول کوچکی که ایکن مثلث کوچک داره قبل از ستون A انتخاب کنی) بعد راست کلیک کنی بعد گزینه cell format را انتخاب کنب سپس از پنجره باز شده ثب protection را انتخاب کنی سپس کزینه unlock را غیر فعال کنی (تیکش را برداری) و ok بزنی حال سلولهایی را که می خواهی قفل کنی را انتخاب کن و از منوی اصلی منوی review را انتخاب کن و بعد protected sheet بزن و دسترسی و رمز قفل را وارد کن از این به بعد برای ویرایش آن سلولها رمز خواهد خواست ولی بفیه سلولها را می تونی تغییر را عدد جدیدی وراد کند

پاسخ داده شده ۰۲:۴۸ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۸ user114۱،۷۷۸۱۷۱۹
انصراف
۰

علاوه بر روش فوق میتونی فایل رو با پسوند های دیگه (مثل HTML یا …) ذخیره کنی! یا می تونی فایل رو Read only کنی و …..

فکر نمی کنم بشه EXE کرد ولی با Google کردن می تونی اونم یه سرچ بزنی شاید بود! (برنامه نویسیش خیلی ساده تره. اگه بلدی با هر برنامه ای می تونی کدش رو بنویسی اونم خیلی ساده!)

پاسخ داده شده ۰۳:۳۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۸ foadelmi۸۳۵۱۳
انصراف
انصراف