وردپرس چیست؟

۲  پاسخ

۷

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و متن باز است که شما بوسیله آن می‏توانید براحتی یک وبلاگ، فتوبلاگ، انجمن و حتی سایت های اجتماعی بسازید. وردپرس با زبان برنامه نویسی Php نوشته شده و از mysql برای ذخیره داده‏ها استفاده می‏کند.

درصورتی که هاست شخصی دارید می‏توانید آخرین نسخه‏ ی آنرا به زبان فارسی از اینجا دانلود و نصب نمایید؛ در غیر اینصورت می‏توانید از سرویس وبلاگدهی وردپرس استفاده کنید.

از ویژگی‏های اصلی وردپرس می‏توان به قابلیت نصب محلی، هسته قابل حمل، پشتیبانی از ساعت محلی، قابلیت gzip، سطح دسترسی، مشخصات کاربران، پویا بودن و انعطاف‌پذیری زیاد و از مزایای آن می‏توان به امنیت بالای آن، دوستی با SEO و کاربرپسندی آن اشاره کرد.

برای آشنایی کامل با وردپرس مطالعه این کتاب را به شما توصیه می‏کنم.

انصراف
۱

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا کاملا رایگان و اپن سورس هست ( بر پایه مجوز GPL ) که شما بوسیله آن قادر خواهید بود براحتی یک وبلاگ – فوتوبلاگ – پادکست – گالری و … بسازید.

وردپرس توسط زبان بسیار محبوب PHP نوشته شده و از قدرت MySQL برای ذخیره داده ها استفاده می کند.

دو هدف اصلی سازندگان وردپرس راحتی کاربر در کار با این سیستم و رعایت استاندارد های جهانی هست. بهمین منظور شاید شما امکاناتی را که در یک CMS مشاهده می کنید بطور تمام و کمال در وردپرس نمی بینید. به همین منظور سازندگان وردپرس با کد نویسی دقیق و کامل و در اختیار قرار دادن امکانات و API های فراوان برای توسعه دهندگان این امکان رو ایجاد کرد که دیگران بتوانند براحتی اقدام به ساخت و توسعه افزونه برای وردپرس بکنند.

وردپرس در ادامه راه پروژه موفق b۲ می باشد که در سال ۲۰۰۳ شکل گرفت. نام وردپرس توسط Christine Selleck دوست مت مولوگ ( توسعه دهنده اصلی وردپرس ) پیشنهاد و از آن روز تا الان وردپرس با سرعت و پیشرفتی قابل ملاحظه تبدیل به معروفترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ بر روی هاست شده است ( اینجا را ببینید ).

وردپرس هم اکنون از جهتی نمادی از وب۲ و از جهتی دیگر نمادی از اپن سورس محسوب می شود.

پاسخ داده شده ۱۵:۵۳ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۶ mjpt1۶۷۳۱۵
انصراف
انصراف